Back To Top
Dört çocuğu kafese ve köpek kulübesine kitlediler

Dört çocuğu kafese ve köpek kulübesine kitlediler

 - Son Güncelleme: 13.02.2019 Çarşamba 17:07
Yükleniyor...
- A +

ABD'nin Wise Bölgesi Şerifi Lane Akin, Rhome bölgesi yakınlarındaki bir mülkün ahırında aç ve susuz halde bırakılmış 5, 4, 3 ve 1 yaşlarında 4 çocuğun bulunduğunu açıkladı. Çocuklardan 2'si köpek kulübesine kapatılmıştı. Kan donduran olay ABD'de gündem oldu. Çocukların ebeveynleri gözaltına alındı.

Akin, Çocuklardan en büyük ikisinin ölçüleri birer metreden küçük bir köpek kafesine kilitli, dışkısı üzerine bulaşmış diğer iki ufak çocuğun ise kısmen giyinik halde bulunduğunu aktardı.

19-02/13/abd-4.jpg

"Ahırda bol miktarda yiyecek vardı ancak buzdolabı ve dolaplar kilitli olduğundan çocuklar yiyeceklere ulaşamamıştı" diyen Akin, yaşadığı şoku dile getirdi.

Evin içerisinde yiyecek olduğunu ancak çocukların ulaşamayacağı yükseklikte ve kilitli olduğunu belirten Akin, çocukların bulunduğu sırada susuzluktan çok kötü halde olduklarını söyledi.

19-02/13/abd-1.jpgÇocukların anne ve babası gözaltına alındı

Ölümün kıyısından dönen çocuklar Fort Worth'daki Cook Çocuk Tıp Merkezi'ne götürüldü ve tedavi altına alındı. Texas Aile ve Koruyucu Hizmetler Departmanı sözcüsü Marissa Gonzales, ajansın daha önce aile ile bağlantı kurulduğunu ancak farklı bir adreste görüşüldüğünü aktardı.

"GÖRDÜĞÜM EN KORKUNÇ ÇOCUK İSTİSMARI"

Akin, Dallas Morning News'e verdiği demeçte, olayın 44 yıllık meslek hayatında, gördüğü en korkunç çocuk istismarı olduğunu söyledi.

19-02/13/serif.jpgWise Bölgesi Şerifi Lane Akin

Andrew Joseph Fabila ve Paige Isabow Harkings isimli çift arasında çıkan kavga nedeniyle olay yerine giden polisin, ahırdan gelen çocuk seslerini duyduğunu ifade eden Akin, 4 çocuğun annesi olan kadın ile bir çocuğun babası olan adamın tutuklandığını kaydetti.

Ahırda bulunan çocuklar hastaneye kaldırılırken, çocukların sağlık durumuyla ilgili bilgi paylaşılmadı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN