Back To Top
Dünyanın en küçük ordusuna asker bulunamıyor

Dünyanın en küçük ordusuna asker bulunamıyor

 - Son Güncelleme: 08.05.2019 Çarşamba 10:35
Dünyanın en küçük ordusuna asker bulunamıyor
- A +

Dünyanın en küçük ordusu olan ve Papa'nın Koruyucu Melekleri olarak bilinen ordunun başındaki Albay Graf, asker bulmakta zorluk çektiklerini açıkladı.

Papa'nın Koruyucu Melekleri olarak bilinen dünyanın en küçük ordusunun başındaki Albay Graf, asker bulmakta zorluk çektiklerini söyledi. 

PAPA'NIN KORUYUCU MELEKLERİ

'Papa'nın koruyucu melekleri' olarak da anılan, 513 yıllık geçmişe sahip Papalık İsviçreli Muhafız Birliği'nin 23 yeni üyesi, dün Vatikan'da yapılan yemin töreninin ardından orduya katıldı. Yemin töreni, 1527'de Roma'nın yağmalanması sırasında Papa VII. Clement'i korurken hayatını kaybeden 147 muhafızın anısına her yıl 6 Mayıs'ta düzenleniyor.

İsviçre vatandaşı, bu ülkede askerlik görevini yapmış, bekar, 19-30 yaş arasında, en az 1,74 cm boyunda, itibar sahibi ve ibadetlerini yerine getiren Katolik erkek olma şartlarına uygun yeni askerler, görkemli törende, üçlü teslise (baba-oğul-kutsal ruh) atfen 3 parmağını havaya kaldırarak tek tek 'cesaret ve sadakat' yemini etti.

ŞARTLARI İYİLEŞTİRDİLER

En az 26 ay bu görevde kalacak olan muhafızlar, hem Roma'da bulunan Katolik Kilisesi'nin merkezi Vatikan Şehir Devleti sınırlarında hem de yurtdışı seyahatlerinde Vatikan Jandarması ile birlikte Papa'yı koruyacak.

Kariyer yapmak isteyen minik ordunun üyeleri daha uzun süre bu görevde kalabilirken, 5 yılın ardından en az 25 yaşında olmak kaydıyla evlenmelerine izin de veriliyor.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN