Back To Top
Erdoğan-Trump basın toplantısına damga vuran söz: Sadece dostane gazeteciler soru sorsun

Erdoğan-Trump basın toplantısına damga vuran söz: Sadece dostane gazeteciler soru sorsun

 - Son Güncelleme: 14.11.2019 Perşembe 14:28
Erdoğan-Trump basın toplantısına damga vuran söz: Sadece dostane gazeteciler soru sorsun
- A +

Erdoğan ve Trump'ın ortak basın toplantısında ABD Başkanı, "Sadece dostane gazeteciler soru sorsun" diye konuştu; Senatör Graham, "Başka türlüsü kalmadı" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın düzenlediği basın toplantısına, Trump'ın Erdoğan muhabirlerden soru alırken, "Sadece dostane gazeteciler soru sorsun" demesi damga vurdu.

ABD'nin kıdemli Beyaz Saray muhabiri Jonathan Karl'ın aktardığına göre toplantıyı izleyen Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham etrafındakilere, "Başka türlüsü kalmadı" dedi.

Graham, TSK'nın Suriye'nin kuzeyine yaptığı 'Barış Pınarı Harekâtı'na çok sert bir biçimde karşı çıkmış, Trump'ın Suriye'den ABD askerlerini çekmesine tepki göstermiş ve Kongre'de Türkiye'ye karşı yaptırım uygulanması için büyük mücadele vermişti.

"GAZETECİ OLDUĞUNUZA EMİN MİSİNİZ?"

Trump'ın "Sadece dostane gazeteciler soru sorsun" ifadelerinin ardından Erdoğan, Sabah gazetesinden Hilal Kaplan'a söz verdi. 

Kaplan'dan "Terörist Mazlum Kobane'yi davet konusunda hâlâ aynı fikirde misiniz?" sorusu yöneltildi. Trump, Kobane için "terörist" ifadesini kullanmayı reddederken yakın ilişkide olduklarına vurgu yaptı. Davet konusunda ise, "Çok önemli mesafeler katettik, önümüzdeki süreçte neler olacağını birlikte göreceğiz" yanıtını verdi.

Trump'ın daha sonra Kaplan'a "Gazeteci olduğunuza emin misiniz, Türkiye için haber yapmıyor musunuz?" diye sorması ise dikkat çekti.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN