Back To Top
Eski Fransa Savunma Bakanı Goulard suçunu kabul etti

Eski Fransa Savunma Bakanı Goulard suçunu kabul etti

 - Son Güncelleme: 03.12.2019 Salı 12:53
Eski Fransa Savunma Bakanı Goulard suçunu kabul etti
- A +

Eski Fransa Savunma Bakanı Sylvie Goulard, bir süredir Avrupa Parlamentosu’nda işe almış gibi gösterdiği asistanlarının istihdamı sırasında kamu fonlarını haksız yere kullandığı gerekçesiyle suçlu bulundu. Suçlamalar kapsamında Goulard, Avrupa Parlamentosu’na 50 bin dolar geri ödemeyi kabul etti. 50 bin dolarlık ödemenin eski bakanın asistanlarından birinin 8 aylık maaşına eşdeğer olduğu belirtildi.

Dava, Haziran 2017’de Goulard’ın üyesi olduğu Demokratik Hareket’le (MoDem) ilgili başlatılan bir soruşturma kapsamında eski bir parti üyesi Jean-Luc Benhamias'ın, 2010-2011 yıllarında Avrupa Parlamentosu için haksız fonları kullanıldığını iddia ederek savcılığa bir mektup göndermesinin ardından başladı.

Goulard ve Eski Adalet Bakanı Alexandre Nardella’nın yanı sıra birçok MoDem Partisi üyesi sahte iş skandalıyla suçlandı ya da soruşturuldu.

SUÇLAMALAR GÜNDEME GELDİĞİNDE İSTİFA ETTİ

Avrupa’da "AB’deki sahte işler skandalı” olarak bilinen davanın kahramanı Goulard, suçlamalar gündeme geldiği dönemde önce Fransa Savunma Bakanlığı görevinden istifa etti.

Ardından da tüm bu suçlamalara rağmen Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından Avrupa Parlamentosu Komisyon üyeliğine aday gösterildi ancak veto edildi.

PARİS/İHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN