Back To Top
Filipinler'de Taal Yanardağı'nda patladı, alarm seviyesi 3'e çıkartıldı

Filipinler'de Taal Yanardağı'nda patladı, alarm seviyesi 3'e çıkartıldı

Filipinler\'de Taal Yanardağı\'nda patladı, alarm seviyesi 3\'e çıkartıldı
- A +

Filipinler'de Taal Yanardağı harekete geçti, meydana gelen patlama sonrası bölgedeki alarm seviyesini 3'e yükseltti. Yanardağ çevresindeki köylerde halk ve turistler tedbir olarak bölgeyi terk etmeye başladı.

Filipinler'de Cebu eyaletinde Taal Yanardağı'nda patlama meydana geldi.

Filipinler Volkanoloji ve Sismoloji Enstitüsünden yapılan açıklamada, Taal Gölü'ndeki bir adada bulunan yanardağın patladığı belirtildi.

"DAHA İLERİ SEVİYE PATLAMALAR OLABİLİR"

Enstitü, patlamanın ardından bölgedeki alarm seviyesini 3'e yükseltti. Üçüncü seviye magma hareketinin yol açtığı volkanik etkinliğin varlığı, daha ileri seviye patlamaların olabileceğine işaret e

20-01/12/taal.jpg

Patlama nedeniyle henüz herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı ancak yanardağ çevresindeki köylerde halk ve turistler tedbir olarak bölgeyi terk etmeye başladı.

Yerel sağlık yetkilileri, bölgedekilere yanardağdan çıkan kül ve dumanların solunum sorunlarına yol açmaması için maske takılması uyarısında bulundu.

MANİLA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN