Back To Top
Gazzelileri göçe teşvik eden İsrail'den havaalanı projesi

Gazzelileri göçe teşvik eden İsrail'den havaalanı projesi

 - Son Güncelleme: 20.08.2019 Salı 14:36
Gazzelileri göçe teşvik eden İsrail\'den havaalanı projesi
- A +

İsrail, abluka altındaki Gazze'de yaşayan Filistinlileri başka ülkelere göç etmeye zorluyor. Bu kapsamda İsrail'in güneyindeki Necef'de, Gazze'den göç etmek isteyenler için bir havaalanı inşa edilmesinin planlandığı iddia edildi.

İsrail yönetiminin, geçen yıldan bu yana Filistinlilerin başka ülkelere göçünü teşvik ettiği ortaya çıktı.

Yedioth Ahronoth Gazetesinin ismini açıklamayan bir hükümet yetkilisine dayandırdığı haberde, Tel Aviv yönetiminin, geçen yıldan bu yana Gazze'deki Filistinlilerin başka ülkelere göç etmesini teşvik ettiği belirtildi.

GÖÇ İÇİN HAVAALANI İNŞA PLANI

Söz konusu çalışmanın bir yıl önce İsrail kabinesinde gündeme geldiğini aktaran yetkili, bu bağlamda İsrail'in güneyindeki Necef'de (Negev) Gazze'den göç etmek isteyenler için bir havaalanı inşa edilmesinin planlandığını kaydetti.

İsrail'in, Orta Doğu'daki pek çok ülkenin kapısını çalarak bu göçmenleri kabul etmelerini istediği ancak şu ana kadar bu ülkelerden bir cevap alamadığı ifade edildi.

Yine gazeteye göre, sadece 2018 yılında 35 bin Filistinli Gazze'den göç etti.

KUDÜS/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN