Back To Top
Guaido'dan 'İsrail'le ilişkilerimizi düzelteceğiz' mesajı

Guaido'dan 'İsrail'le ilişkilerimizi düzelteceğiz' mesajı

 - Son Güncelleme: 12.02.2019 Salı 13:43
Guaido\'dan \'İsrail\'le ilişkilerimizi düzelteceğiz\' mesajı
- A +

Venezuela'da muhalif lider Guaido, ülkesinin İsrail ile olan ilişkilerini düzeltmek için çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Chavez ile Maduro'nun İsrail'e koyduğu mesafeyi kırmayan Guaido "İsrail ile ilişkilerin istikrara kavuşturulması için yürütülen sürecin dorukta olduğunu bildirmekten dolayı çok mutluyum" dedi.

Venezuela'da kendini ülkenin geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, ülkesinin İsrail ile olan ilişkilerini düzeltmek için çalışmalara başladıklarını söyledi. 

İsrail'in 'Israel Hayom' gazetesine konuşan muhalif lider Guaido, Venezuela ile İsrail arasındaki ilişkilere yönelik değerlendirmelerde bulundu.  

Guaido, ülkesindeki Yahudi toplumunun "çok aktif" olduğunu ve Venezuela toplumuna "büyük katkı" sağladığını dile getirdi.  Ülkesinin Tel Aviv ile olan ilişkilerine değinen Guaido, "İsrail'le ilişkilerimizi düzeltmek için çalışmalara başladık. İsrail ile ilişkilerin istikrara kavuşturulması için yürütülen sürecin dorukta olduğunu bildirmekten dolayı çok mutluyum." ifadelerini kullandı. 

VENEZUELA'NIN FİLİSTİN'E BAKIŞI

Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun 23 Ocak'ta kendisini ülkenin "geçici devlet başkanı" ilan etmesinin ardından Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamayla, Filistin'in Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun yanında olduğu mesajı verilmişti. 

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise ülkesinin Guaido'yu Venezuela'nın "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığını duyurmuştu. 

Eski Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, İsrail'in 2008-2009'da Gazze'ye düzenlediği geniş çaplı saldırılara tepki göstererek Filistin'e desteğini açıklamıştı. Mevcut Devlet Başkanı Nicolas Maduro da eski Devlet Başkanı Chavez'in izinden giderek Filistin'in yanında yer alan politikalar izledi.

KUDÜS/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN