Back To Top
Hafter saldırısı sonrasında Trablus'ta eğitime 1 hafta ara verildi

Hafter saldırısı sonrasında Trablus'ta eğitime 1 hafta ara verildi

 - Son Güncelleme: 11.01.2020 Cumartesi 15:12
Hafter saldırısı sonrasında Trablus\'ta eğitime 1 hafta ara verildi
- A +

Libya'da Hafter'in milislerinin 10 aydır devam eden ve son günlerde yoğunlaşan saldırısı nedeniyle başkent Trablus'ta eğitime bir hafta ara verildi.

Libya'nın doğusundaki General Halife Hafter’in milislerinin on aydır devam eden ve son günlerde yoğunlaşan saldırısı nedeniyle başkent Trablus merkezinde eğitime bir hafta ara verildi.

Trablus Belediyesinden yapılan açıklamaya göre "öğrencilerin, öğretmenlerin ve eğitimcilerin güvenliği göz önünde bulundurularak" başkent çevresinde bir hafta eğitime ara verildi. 

Açıklamada, sahadaki gelişmelere göre durumun yeniden değerlendirileceği aktarıldı. 

UNICEF'TEN LİBYA AÇIKLAMASI

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonunca (UNICEF) yapılan açıklamada, çatışmalar nedeniyle 115 binden fazla çocuğun eğitimden mahrum kaldığı belirtildi.

Başkent Trablus ve civarında artan şiddet olaylarının çocukların eğitimi üzerinde yıkıcı etkisi bulunduğunu vurgulayan UNICEF, Ayn Zara, Ebu Selim ve Suk el-Cuma bölgelerindeki çatışmalarda 5 okulun yıkıldığı, 210 okulun kapandığı ve 115 bin öğrencinin eğitim hakkından mahrum kaldığı kaydedildi.

UNICEF, Trablus'taki okulların çocukların öğrenerek büyüyecekleri güvenli yerler yerine korku dolu mekanlar haline geldiğine işaret etti.

TRABLUS/AA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN