23.01.2020  08:59

İdlib'e 'bombardıman' çemberi! Son 2 günde 39 sivil katledildi

Esad rejimi ile destekçisi Rusya, İdlib'i 'bombardıman' çemberine aldı, gece geç saatlerden bu yana sivil yerleşim noktalarına peş peşe saldırılar düzenlendi. Son 2 günde toplam 39 sivil katledildi, ölü sayısının artmasından ise endişe ediliyor.

+
-

Suriye'de Beşşar Esad rejimi ve destekçisi Rusya'nın İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne gece geç saatlerden bu yana düzenlediği saldırılarda 8, son iki günde ise toplam 39 sivil öldü.

SİVİL NOKTALARA HAVA SALDIRISI

Muhaliflere ait uçak gözlemevine göre, Rus savaş uçakları, gece geç saatlerden bu yana İdlib'in güneyindeki Serakib ilçesi ile Tel Debis, Cuzef, Ernebe ve Tel Nebi Eyyüp köylerine, Halep'in batı ve güney kırsalındaki İkarda, Leyramon ve Raşidin bölgelerine, Han Tuman beldesi, Keferhamra ve Halsa köylerine hava saldırısı düzenledi.  

ÖLÜ SAYISI 39'A YÜKSELDİ

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarına göre, Ernebe'de aynı aileden 2'si çocuk 1'i kadın toplam 3 ve Serakib'de 5 olmak üzere, toplam 9 sivil hayatını kaybetti.

Saldırılar devam ettiği için ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Son iki günde yapılan saldırılarda ölen sivillerin sayısı ise 39'u buldu.  

İDLİB/AA

GÜNÜN VİDEOSU

Annesiz kalan kuzular için ağladılar

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesinde sayıları binlere varan hayvan ölmüştü. Hayvan sahipleri öksüz kalan yavruları için gözyaşı döktü

DİĞER HABERLER
BUDO'nun bazı seferleri iptal edildi
Maske fiyatları tavan yaptı
Ankara için kuvvetli fırtına uyarısı
Beylikdüzü'nde bir AVM'de dehşet!
Levent'e dev cami
Bahçeli'ye çok sert cevap
Nefes kesen operasyon