Back To Top
İdlib'te muhalifler arasında çatışma: UÖC ile HTŞ anlaştı

İdlib'te muhalifler arasında çatışma: UÖC ile HTŞ anlaştı

 - Son Güncelleme: 10.01.2019 Perşembe 13:12
İdlib\'te muhalifler arasında çatışma: UÖC ile HTŞ anlaştı
- A +

Suriye'nin İdlib, Halep ve Hama illerinde muhalifler arasındaki çatışmalarda ateşkes sağlandı. ÖSO çatısı altındaki Ulusal Özgürleştirme Cephesi (UÖC) ile Heyeti Tahrir Şam (HTŞ) arasında anlaşmaya varıldı.

Suriye'nin İdlib, Halep ve Hama illerindeki askeri muhalifler ve Beşşar Esed rejimi karşıtı siyasi gruplar arasındaki çatışmalarda ateşkes sağlandı.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) çatısı altındaki Ulusal Özgürleştirme Cephesi ile Heyeti Tahrir Şam arasında anlaşmaya varıldı.

ESİR TAKAS EDİLECEK, HENDEKLER KALDIRILACAK

Taraflar arasındaki anlaşmayla İdlib genelinde ateşkes sağlanacağı, grupların kent genelinde karşılıklı olarak açtıkları hendeklerin, siperlerin kaldırılacağı ve esirleri takas edeceği öğrenildi.

Ulusal Özgürleştirme Cephesi bileşenlerinden Nureddin Zengi Hareketi ile Heyet Tahrir Şam, 30 Aralık'ta çatışmaya başlamış, çatışmalar daha sonra İdlib'in geneli ve Hama kırsalına yayılmıştı.

İDLİB/AA

 

 

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN