Back To Top
İki demokrat daha 2020 seçimlerinde Trump'a rakip oldu

İki demokrat daha 2020 seçimlerinde Trump'a rakip oldu

 - Son Güncelleme: 13.01.2019 Pazar 11:32
İki demokrat daha 2020 seçimlerinde Trump\'a rakip oldu
- A +

ABD'de iki demokrat siyasetçi daha 2020 başkanlık seçimlerinde ABD Başkanı Trump'a rakip olacağını duyurdu. Obama döneminde bakanlık yapan Julian Castro ile Temsilciler Meclisi üyesi Tulsi Gabbard aday olacaklarını açıkladı.

ABD'de iki demokrat siyasetçi daha 2020 başkanlık seçimlerinde ABD Başkanı Donald Trump'a rakip olacağını duyurdu.

Meksika kökenli bir aileden gelen ve eski ABD Başkanı Barack Obama'nın Konut ve Kentsel Gelişim Bakanı olan Julian Castro ve Irak Savaşı'na katılan eski bir asker olan Temsilciler Meclisi üyesi Tulsi Gabbard 2020 başkanlık seçimlerinde aday olacaklarını açıkladı.

Castro, başkan adaylığını İngilizce ve İspanyolca olarak iki dilde yaptığı konuşmayla Texas'ta açıklarken Gabbard ise başkanlık seçimlerine girmeye karar verdiğini ve gelecek hafta adaylığını resmi olarak duyuracağını söyledi.

19-01/13/bakan.jpgABD Başkanı Obama'nın Konut ve Kentsel Gelişim Bakanı Julian Castro

Meksikalı göçmen bir kadının torunu olan 44 yaşındaki Castro'nun başkanlık seçimlerinde tek Latin kökenli aday olması bekleniyor.

19-01/13/tutsi-1547368259.jpgIrak Savaşı'na katılan eski asker ve Temsilciler Meclisi üyesi Tulsi Gabbard

Irak Savaşı'na katılan eski bir asker olan Tulsi Gabbard ise 2012'de Temsilciler Meclisi'ne seçilen ilk Hindu üye olmuştu. Demokratların önde gelen isimlerinden Massachusetts Eyaleti Senatörü Elizabeth Warren de Trump'a rakip başkan adayları arasında yer alıyor.

NEW YORK/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN