Back To Top
İran: Taliban'la iş birliği yapmalıyız

İran: Taliban'la iş birliği yapmalıyız

 - Son Güncelleme: 14.01.2019 Pazartesi 12:01
İran: Taliban\'la iş birliği yapmalıyız
- A +

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Felahetpişe, İran'ın, DEAŞ'a karşı Taliban ile iş birliği yapması gerektiğini söyledi. Felahetpişe ayrıca bu iş birliği hakkında konuşan ilk İranlı siyasetçi olduğunu ifade etti.

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Haşmetullah Felahetpişe, İran'ın terör örgütü DEAŞ'a karşı Taliban ile iş birliği yapması gerektiğini belirtti.

ABD'nin terör örgütü DEAŞ militanlarını Afganistan'a yerleştirdiğini öne süren Felahetpişe, "İran Afganistan'da Taliban'a ait kötü hatıraları görüyor. DEAŞ'ın Afganistan'daki mevcut durumu karşısında Taliban ile iş birliği yapmalıyız" dedi.

"MÜZAKERELER YÜRÜTÜLÜYOR"

İranlı İşçiler Haber Ajansı ILNA'nın haberine göre, DEAŞ'ın Afganistan'da örgütlendiğine dikkati çeken Felahetpişe, İran'ın DEAŞ gerekçesiyle Taliban ile müzakere yürüttüğünü ifade etti.

Felahetpişe, İran'ın geçmişte Taliban'la ciddi sorunlar yaşadığının altını çizerek, DEAŞ nedeniyle Taliban'la iş birliği yapılması gerektiğini dile getiren ilk İranlı siyasetçi olduğunu vurguladı.

ANKARA/AA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN