Back To Top
İran: Trump’ın telefon numarası sorunları çözmez

İran: Trump’ın telefon numarası sorunları çözmez

 - Son Güncelleme: 12.05.2019 Pazar 16:05
İran: Trump’ın telefon numarası sorunları çözmez
- A +

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, ABD Başkanı Donald Trump'ın telefon numarasını kendileriyle paylaşmasının iki ülke arasındaki sorunları çözmeyeceğini ve ABD'nin hatalı politikalarını gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Arakçi, ABD Başkanı Donald Trump’ın telefon numarasının İran’la paylaşılmasının iki ülke arasındaki sorunları çözemeyeceğini belirtti. Irakçi, “Çözüm, aracılık veya telefon görüşmesinde yatmıyor. ABD’de de bizim telefon numaramız var. Washington’ın hatalı politikalarını yeniden değerlendirmesi gerekiyor. Beyaz Saray’ın ne İran’a ne bölgeye ne de dünyaya uyumlu ve rasyonel bir politikası yok“ dedi.

"BENİ ARASINLAR, OTURUP KONUŞALIM"

Donald Trump, Perşembe günü İran’a nükleer programını sonlandırması yönünde görüşme çağrısı yapmış ve askeri müdahalenin göz önünde bulundurulabileceğini söylemişti. Trump, “Beni arasınlar, oturup konuşalım ve adil bir anlaşma yapalım. Nükleer silaha sahip olmalarını istemiyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Trump’ın "beni arayın" çağrısının ardından Beyaz Saray, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilere aracılık eden İsviçreli yetkililere telefon numarası iletmişti. Konuyla ilgili diplomatik kaynaklardan yapılan açıklamada ise, İranlılar talep etmediği takdirde İsviçre’nin numarayı İran’a iletmeyeceği öne sürülmüştü.

DIŞ HABERLER/İHA

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN