01.10.2019  08:59

İran'da "CIA'ye çalışan casusa" idam cezası

İran Yargı Erki Sözcüsü İsmaili, CIA adına casusluk yapan bir kişinin idam cezasına çarptırıldığını duyurdu.

+
-

Fars Haber Ajansı'na göre, başkent Tahran'da düzenlediği basın toplantısında Gulam Hüseyin İsmaili, "ABD adına casusluk faaliyetinde bulunan bir kişi idam cezasına çarptırıldı." dedi.

Hakkında idam cezası verilen kişinin ismini açıklamayan İsmaili, sanığın talebi üzerine kararın temyiz mahkemesine gönderildiği bilgisini paylaşmakla yetindi.

3 KİŞİYE 10'AR YIL HAPİS

Öte yandan İran Yargı Erki Sözcüsü İsmaili ayrıca, ABD adına casusluk yapan Ali Nefriye ve Muhammed Babapur ile İngiltere adına casusluk yapan Emir Neseb isimli İranlıların her birinin 10 yıl hapse mahkum edildiğini kaydetti.

İsmaili, "CIA adına casusluk yapmakla suçlanan Ali Nefriye ve Muhammed Babapur 10'ar yıl hapis ve 55 biner dolar para cezasına çarptırıldı." diye konuştu.

İran Yargı Erki Sözcüsü, İngiltere'ye casusluk yapmakla suçlanan Emir Neseb hakkında da 10 yıl hapis kararı verildiğini belirtti.

"ÜLKENİN NÜKLEER ALT YAPISINI HEDEF ALDILAR" İDDİASI

İsmaili, temmuz ayında yaptığı açıklamada, istihbarat yetkililerinin operasyonları sonucu "ülkenin askeri, nükleer ve alt yapı tesislerinde CIA adına faaliyette bulundukları tespit edilen bir şebekenin çökertildiğini" duyurmuştu.

 

DİĞER HABERLER
Roketsan'da patlama!
Ankara'da nakit yardımı başladı
Prof. Dr. Sünter de bilim kurulunda
Kandilde okunacak sureler
Tunceli'de barajda kadın cesedi bulundu
Öztürk ikinci bilim kurulunda yer aldı
Evin çatısı karşı binaya uçtu!