Back To Top
İsrail işgal güçlerinin saldırısında 5 Filistinli yaralandı

İsrail işgal güçlerinin saldırısında 5 Filistinli yaralandı

İsrail işgal güçlerinin saldırısında 5 Filistinli yaralandı
- A +

İsrail işgal güçleri, Gazze sınırında düzenlenen barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine saldırısı sonucu 3 Filistinli yaralandı.

İsrail işgal güçlerinin, Gazze sınırında düzenlenen Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine saldırısı sonucu 5 Filistinli gerçek mermi ile yaralandı.

İsrail askerleri, barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılmak üzere Deyr el-Belh kentinin doğusundaki İsrail sınırında toplanan Filistinlilere gerçek mermi ve göz yaşartıcı gaz kullanarak saldırdı.

Eylem sırasında bazı Filistinlilerin İsrail Gazze sınırındaki tel örgülerin bir kısmını kestiği ve sınırda araba lastiklerini ateşe verdiği görüldü.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin saldırısı sonucu 5 kişinin gerçek mermi ile yaralandığı, 8'inin atılan gaz nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiği belirtildi.

"BÜYÜK DÖNÜŞ YÜRÜYÜŞÜ"

Filistinliler, 30 Mart'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında "Büyük Dönüş Yürüyüşü" adı altında barışçıl eylemler düzenliyor.

İsrail askerleri ise "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN