Back To Top
Kaçırdıkları uçağı pistte yakalamaya çalıştılar

Kaçırdıkları uçağı pistte yakalamaya çalıştılar

 - Son Güncelleme: 11.09.2019 Çarşamba 10:29
Kaçırdıkları uçağı pistte yakalamaya çalıştılar
- A +

İtalya'nın Cagliari kentinde iki yolcu, kaçırdıkları uçağın kalkmak üzere olduğunu fark edince uçağı pistte yakalamaya çalıştı.

Olay, İtalya’nın Cagliari kentindeki Cagliari Elmas Havaalanı’nda meydana geldi. 40 yaşındaki İngiliz ve 54 yaşındaki İtalyan, Londra’ya giden uçuşu beklerken havaalanın barına giderek alkol almaya karar verdi. Uçuş saatine yakın zamanda yapılan 3 anonsu da duymayan ikili, uçağın kalkmak üzere olduğunu fark edince, havaalanı acil durum kapısına doğru koştu.

GÜVENLİK GÜÇLERİ HAREKETE GEÇTİ

Alkollü ikili, bagajlarını kollarının altına sıkıştırarak havaalanı acil durum kapısını açtı ve piste çıktı. O sırada alarmın da çalmasıyla güvenlik güçleri harekete geçti. İkili, kalkmak üzere hareket etmiş olan uçağı pistte yakalamaya çalıştı.

PAHALIYA MAL OLDU

Güvenlik güçleri tarafından yakalanan ikili, uçağın kalkışına engel olamadı. Polisin gözaltına aldığı ikiliye 2 bin 64 euro para cezası verildi ve ikili, bir sonraki Londra uçuşuna da yeni bilet almak zorunda kaldı.

DHAX

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN