11.09.2019  18:34

Kasırganın vurduğu Bahamalar'da 2 bin 500 kişiden haber yok

Dorian kasırgasının vurduğu Bahamalar'da 2 bin 500 kişiden hala haber alınamadığı bildirildi.

+
-

Dorian kasırgasının geçen hafta 5. kategoride vurduğu Bahamalar'da arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 

Bahamalar Acil Hizmetler Birimi, kasırgasının vurduğu Bahamalar'da 2 bin 500 kişiden halen haber alınamadığını açıkladı. 

Yetkililer, kasırgada hayatını kaybedenlerin sayısının 50'ye yükseldiğini açıklamıştı ancak çok sayıda kişiden halen haber alınamadığı için ölü sayısın yükselmesinden endişe duyuluyor. 

Haber alınamayan 2 bin 500 kişiden bazılarının barınaklarda olabileceği ve kontrollerin tamamlanmasının ardından sayının düşebileceği de belirtiliyor.

Yetkililer, kasırganın en fazla etkili olduğu iki adadan şimdiye kadar 5 bin kişinin tahliye edildiğini, yaklaşık 7 bin kişinin ise tahliye edilmeyi beklediğini bildirdi. 

Öte yandan Bahamalar'a hasar tespit için ekip gönderen Birleşmiş Milletler de 70 bin kişinin acil yardıma ihtiyaç duyduğunu açıklamıştı. 

Bölgeyi şu ana kadar vuran en büyük kasırga olarak kayıtlara geçen Dorian Kasırgası Bahamalar'da büyük hasara neden olurken, binlerce kişi de evsiz kal

ABD KIYILARINDAN KANADA'YA YÖNELMİŞTİ

ABD'nin güneydoğusunda etkili olan Dorian Kasırgası, Kanada'nın en doğusundaki Nova Scotia bölgesine doğru ilerliyor. Yeniden Kategori 2 seviyesine yükselen kasırganın hızının saatte 160 kilometreye ulaştığı belirtiliyor.

DİĞER HABERLER
İstanbul'da yer alan nitelikli okullar hangileri?
Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi
Uyarıyoruz yasa dışı işlemler yapmayın!
Ankara'da feci kaza! Aynı aileden 3 ölü
Evden cephanelik çıktı
TRT 3 bin 149 kişiyi sınavsız işe aldı
LGS'de yüzdelik dilim ne anlama geliyor?