Back To Top
Katar’dan İsrail'e kınama

Katar’dan İsrail'e kınama

 - Son Güncelleme: 11.09.2019 Çarşamba 17:32
Katar’dan İsrail\'e kınama
- A +

Katar Dışişleri Bakanı El Sani, Netanyahu’nun seçim vaadi olarak Batı Şeria’daki Ürdün Vadisi’ni ilhak etmesine yönelik planını kınadı.

İsrail Başbakanı Netenyahu, seçimleri kazanması halinde Ürdün Vadisi ve Ölü Deniz’in kuzeyindeki toprakları ilhak etme sözü vermişti.

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman el-Sani, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, “Filistin meselesini çözmeden bölgede barış olamaz. Hemfikir olanların yanında dururuz” dedi.

''FİLİSTİN'İN HER DAİM YANINDAYIZ''

Filistin davasının ’davaların anası’ olduğunu belirten el-Sani, “İşgalin Filistinlilere yaptığı zulmü kesinlikle kabul etmiyoruz. Sabit tutumumuzla Filistin’in her daim yanındayız” ifadelerini kullandı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netenyahu dün yaptığı konuşmada, 17 Eylül’de yapılacak seçimleri kazanması halinde Batı Şeria’daki Ürdün Vadisi’ni ve Ölü Deniz’in bir kısmını ilhak edeceğini duyurmuştu.

DIŞ HABERLER/İHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN