Back To Top
Katar'dan Suriye kararı: Büyükelçilik açmayı düşünmüyoruz

Katar'dan Suriye kararı: Büyükelçilik açmayı düşünmüyoruz

 - Son Güncelleme: 14.01.2019 Pazartesi 12:56
Katar\'dan Suriye kararı: Büyükelçilik açmayı düşünmüyoruz
- A +

Katar, Suriye'nin başkenti Şam'daki büyükelçilik binası açmayacaklarını açıkladı. Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, ülkesinin Şam'daki büyükelçilik binasını tekrar hizmete açmayı gündeme almadığı söyledi.

Katar, Suriye'nin başkenti Şam'daki büyükelçilik binası yeniden açmayacaklarını duyurdu. Katar Dışişleri Bakanı Al Sani tarafından yapılan açıklamada, ülkesinin rejim ile olan ilişkilerinde normalleşme için herhangi bir işaret olmadığı ve Katar'ın Şam'daki büyükelçilik binasını tekrar hizmete açmayı gündeme almadığı söyledi.

Al Sani, Doha'nın 2011 yılında üyeliği askıya alınan Suriye'nin Arap Birliği'ne tekrar alınmasına karşı çıktıklarını belirtti.

BAE, ŞAM BÜYÜKELÇİLİĞİ'Nİ AÇTIĞINI DUYURMUŞTU

27 Aralık'ta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), 7 yılın ardından Suriye'nin başkenti Şam'da yeniden büyükelçilik açtığını duyurmuştu. BAE, Suriye'de iç savaşın patlak verdiği 2011'de Şam'daki büyükelçiliğini kapatmıştı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN