Back To Top
KDC'de ayrılıkçılar 13 sivili öldürdü

KDC'de ayrılıkçılar 13 sivili öldürdü

KDC\'de ayrılıkçılar 13 sivili öldürdü
- A +

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Ugandalı ayrılıkçılar, 13 sivili öldürdü. Son saldırı ile KDC ordusunun ayrılıkçılara karşı 1 Kasım'da başlattığı operasyon sonrası en az 123 sivil, ayrılıkçıların misilleme saldırılarında yaşamını yitirmiş oldu.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin (KDC) Beni kentinde Ugandalı ayrılıkçı grup Demokratik İttifak Güçleri'nin (ADF) saldırısında 13 kişi yaşamını yitirdi.

Yerel basındaki haberlere göre, ayrılıkçılar Oicha bölgesinin 10 kilometre güneybatısındaki Kukutama, Aveyi ve Kazaroho köylerine saldırı düzenledi.

Sivil toplum kuruluşu Barış, Demokrasi ve İnsan Haklarını Teşvik Çalışmaları Merkezi, saldırıda çoğu bıçakla 13 sivilin öldürüldüğünü belirtildi.

Son saldırı ile KDC ordusunun ayrılıkçılara karşı 1 Kasım'da başlattığı operasyon sonrası en az 123 sivil, ayrılıkçıların misilleme saldırılarında yaşamını yitirmiş oldu.

DAKAR/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN