Back To Top
Koalisyon Sözcüsü Ryan: Suriye'den planlı çekilme başladı

Koalisyon Sözcüsü Ryan: Suriye'den planlı çekilme başladı

 - Son Güncelleme: 11.01.2019 Cuma 14:31
Koalisyon Sözcüsü Ryan: Suriye\'den planlı çekilme başladı
- A +

ABD'nin, Suriye'den planlı çekilme süreci başladı... Çekilme sürecinin başladığını duyuran Suriye'deki DAEŞ karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Ryan, operasyonun güvenliği için çekilme programının zamanına, yerine ve askeri hareketliliğine ilişkin ayrıntılı bilgi paylaşılmayacağını ifade etti.

ABD'nin başını çektiği uluslararası koalisyon, Suriye'den planlı çekilme sürecinin başladığını ilan etti. Suriye'deki DAEŞ karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Sean Ryan, operasyonun güvenliğini gerekçe göstererek çekilme programının zamanına, yerine ve askeri hareketliliğine ilişkin ayrıntılı bilgi paylaşılmayacağını söyledi.

19-01/11/albay.jpg

Ryan, "Operasyonun güvenliği nedeniyle çekilme takvimi, yeri ve askerlerin hareketliliğiyle ilgili bilgi paylaşımı yapılmayacak" dedi.

PENTOGON'DAN DA AÇIKLAMA

ABD Savunma Bakanlığı'ndan da benzer bir açıklama gelmişti. Pentagon'dan bir yetkili, ABD ordusunun Suriye'deki ekipmanlarından bazılarını çekmeye başladığını açıklamıştı. Pentagon da güvenlik gerekçesiyle çekilen ekipmanın ne olduğu ya da hangi bölgelerden nakledildiğine dair bilgi vermemişti.

Amerikan CNN televizyonu da Merkez Kuvvetler Komutanlığı CENTCOM'un çekilme operasyonunda kullanılacak gemi ve uçakların belirlediğini duyurmuştu. Çekilme süreci, ABD Başkanı Donald Trump'ın 19 Aralık 2018'de aldığı karar sonrasında başlamıştı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN