Back To Top
Kosova'da eğitimciler zam talepleri karşılanmadığı için grevde

Kosova'da eğitimciler zam talepleri karşılanmadığı için grevde

 - Son Güncelleme: 14.01.2019 Pazartesi 15:33
Kosova\'da eğitimciler zam talepleri karşılanmadığı için grevde
- A +

Kosova'da 2 hafta süren yarıyıl tatilinin ardından bugün başlaması gereken ikinci eğitim dönemi, sendikanın almış olduğu grev sonrası başlamadı.

Kosova Eğitim Sendikaları Birliği tarafından alınan kararla Kosova genelinde grev kararı uygulanmaya başladı. Bugün Kosova genelinde ilköğretim düzeyinden üniversiteye kadar başlaması gereken eğitim, grev nedeniyle başlamadı.

ZAM TALEPLERİ KARŞILANMADIĞI İÇİN

Hükümetin, eğitimcilerin zam taleplerini karşılamadığı için öğretmenler grevde olduklarını söylüyor. Çiryazi Kardeşler İlköğretim Okulu Müdürü Sedat Şkurti, sendikanın almış olduğu karar doğrultusunda eğitim verilmediğini söyledi.

Prizren'deki Eğitim Sendikası Başkanı Halil Hocay da, “Evet, bugün Kosova genelinde olduğu gibi bizim okulumuzda da grev var. Eğitim Sendikasının almış olduğu karar doğrultusunda, hafta içi her gün eğitimcilerimiz sabah 9 ila 12 saatleri arası okullarına gelip, derse girmeyecekler. Grev, hükümetin eğitimcilerin vaadlerini yerine getirecekleri kadar sürecek” dedi. Kosova genelinde gerçekleşen grevle ilgili bugün, Eğitim Bakanlığından, “eğitim sürecini engellemeyin çağrısı” geldi.

PRİZREN/DHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN