Back To Top
Leonardo DiCaprio yolsuzluk iddialarıyla ilgili ifade verdi

Leonardo DiCaprio yolsuzluk iddialarıyla ilgili ifade verdi

 - Son Güncelleme: 05.01.2019 Cumartesi 09:08
Leonardo DiCaprio yolsuzluk iddialarıyla ilgili ifade verdi
- A +

Ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio'nun, Malezya'daki yolsuzluk soruşturması kapsamında ABD mahkemesinde ifade verdiği ortaya çıktı. Malezya'da eski Başbakan Necip Rezak'ın adının karıştığı Kamu Kalkınma Fonu yolsuzluğu soruşturması kapsamında ifade veren ünlü oyuncunun, adaletin sağlanması için mahkemeye yardımcı olduğu belirtildi.

ABD'li aktör Leonardo DiCaprio'nun, Malezya'da eski Başbakan Necip Rezak'ın adının karıştığı Kamu Kalkınma Fonu (1MDB) yolsuzluğu soruşturması kapsamında ABD mahkemesinde ifade verdiği bildirildi.

Washington Post gazetesinin haberine göre ünlü oyuncu, geçen aylarda ABD Adalet Bakanlığının 1MDB yolsuzluğuyla alakalı bir süredir yürüttüğü hukuki incelemeye katkı sağlaması için Washington DC'deki mahkemeye gizlice ifade verdi.

İFADESİ PAYLAŞILMADI

Gazeteye konuşan Adalet Bakanlığı yetkilisi, DiCaprio'nun ifadesinde ne konuştuğunu açıklamadı fakat ünlü oyuncunun bir süredir hukuki sürece ifadeleriyle katkı sağladığını ve bu konuda adaletin sağlanması için mahkemeye yardımcı olduğunu belirtti.

NE OLMUŞTU?

1MDB soruşturması kapsamında aranan firari iş adamı Low Taek Jho'nun, Leonardo DiCaprio'nun sahibi olduğu vakfa Malezya'nın Kamu Kalkınma Fonu'ndan zimmetine geçirdiği iddia edilen paralarla bağış yaptığı öne sürülmüştü.

Ünlü aktör, bağışlarla alakalı geçen yıl ağustos ayında Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından sorgulanmıştı. ABD Adalet Bakanlığı, 1MDB yolsuzluğu soruşturması kapsamında aranan firari iş adamı Low ve iki Goldman Sachs çalışanına geçen yıl para aklama suçlaması yöneltmişti.

KUALA LUMPUR/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN