Back To Top
Libya'da çatışma:1 ölü

Libya'da çatışma:1 ölü

 - Son Güncelleme: 27.08.2018 Pazartesi 20:04
Libya\'da çatışma:1 ölü
- A +

Libya’nın başkenti Trablus’ta Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne bağlı güçler ile Yedinci Tugay güçleri arasında yaşanan şiddetli çatışmalarda 1 kişi hayatını kaybetti.

Libya’nın başkenti Trablus’ta Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne bağlı güçler ile Yedinci Tugay güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi. Trablus Güvenlik Müdürlüğü, başkentin güneyindeki Salah al-Din ve hallet el-Furjan bölgelerinde Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne bağlı güçler ile Yedinci Tugay güçleri arasında ağır ve orta dereceli silahların kullanıldığı çatışmalarda 1 kişinin hayatını kaybettiğini, 3 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Öte yandan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından Libya’nın tek meşru temsilcisi olarak tanıyan Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi, Trablus’taki çatışmaları kınayarak Libya’da istikrarı sağlamak için yerel ve uluslararası çabaları engellenmeye çalıştığını açıkladı.

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN