Back To Top
Maduro'dan Trump'a davet: Keşke yüz yüze konuşabilsek

Maduro'dan Trump'a davet: Keşke yüz yüze konuşabilsek

 - Son Güncelleme: 19.01.2019 Cumartesi 11:15
Maduro\'dan Trump\'a davet: Keşke yüz yüze konuşabilsek
- A +

Venezuela Devlet Başkan Maduro, ABD Başkanı Trump ile yüz yüze görüşmek istediğini söyledi. Maduro ayrıca ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'yu ülkesine davet etti.

Venezuela Devlet Başkan Nicols Maduro ülkesinde yayın yapan Univision kanalına verdiği röportajda ABD Başkanı Donald Trump’a dostluk mesajları gönderdi. Hükümetin başı olarak, Trump’ı masaya davet etti. Kendisini ise Trump ile konuşulabilecek ve pazarlık edilebilecek kişi olarak tanımladı.

"YÜZ YÜZE BİR DİYALOG FIRSATI BULMAYI UMARIM"

Tarafların birbirini anlaması için diyalog kurulması gerektiğini belirten Maduro, "Çok farklı insanlar olduğumuzu biliyorum. Başkan Trump ve ben farklı ülkelerde, ama aynı yarımküredeyiz. Bir süre sonra konuşmak, birbirimizi anlamak zorunda kalacağız. Açık sözlü, doğrudan, yüz yüze bir diyalog fırsatı bulmayı umarım” dedi.

POMPEO'YA DAVET

Trump’a Venezuela hakkında yanlış bilgiler iletildiğini vurgulayan Maduro, “Böylece elinize gelen raporlarda size söylenenlerin gerçek olmadığını, gerçekte neler yaşandığını anlatabilirim. Trump benim konuşabileceği, pazarlık edebileceği bir insan olduğumu görebilecek. Bu Başkan Trump’a göndereceğim mesaj” ifadelerini kullandı. Maduro ayrıca ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’ya yönelik "Bütün meseleler tartışılabilir” ifadelerini kullanarak Pompeo’yu Venezuela’ya davet etti.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN