Back To Top
Malezya'da DEAŞ ve El Kaide operasyonu

Malezya'da DEAŞ ve El Kaide operasyonu

Malezya\'da DEAŞ ve El Kaide operasyonu
- A +

Malezya'da DEAŞ ve El Kaide bağlantılı 10 şüpheli polisin düzenlediği operasyonla yakalandı. Terör örgütü üyelerinin Malezya'da uluslararası bir mekana saldırı planladıkları açıklandı.

Malezya'da terör saldırısı hazırlığındaki DEAŞ ve El Kaide bağlantılı şüphelilere operasyon düzenlendi.

Özel Harekat Şubesi Direktör Yardımcısı Cheong Koon Kock, geçen aydan bu yana ülke genelinde yapılan operasyonlarda 2 Malezya vatandaşı ve 8 yabancı uyruklu olmak üzere 10 terör örgütü üyesinin yakalandığını açıkladı.

SALDIRI HAZIRLIĞINA BASKIN

Terör örgütü üyelerinin Malezya'da uluslararası nitelik taşıyan bir mekana saldırı planladıklarını belirten Cheong Koon Kock, saldırı planlanan yere dair detay vermedi.

El Kaide ve DEAŞ terör örgütlerine üyeliği tespit edilen militanların evlerinde 6 ev yapımı bomba, 15 mühimmat kutusu ve çok sayıda ateşli silah ele geçirildi.

NE OLMUŞTU?

DEAŞ'ın elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin geçen yıl ekim ayında Suriye'de öldürülmesinin ardından Malezya hükümeti, terör örgütünün faaliyetlerini Güneydoğu Asya'ya kaydırabileceği uyarısında bulunmuştu.

KUALA LUMPUR/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN