Back To Top
Meksika'da gizli mezarlarda 45 ceset bulundu

Meksika'da gizli mezarlarda 45 ceset bulundu

 - Son Güncelleme: 16.04.2019 Salı 10:31
Meksika\'da gizli mezarlarda 45 ceset bulundu
- A +

Meksika'daki gizli mezarlarda 45 ceset bulunduğu açıklandı. Gizli mezarlar, genellikle uyuşturucu çeteleri tarafından kurbanlarının cesetlerini saklamak için kullanılıyor.

Meksika'nın Sonora ve Jalisco eyaletlerinde gizli mezarlarda 45 ceset bulundu. Savcılıktan yapılan açıklamada, 30 cesedin Sonora'nın Cajeme bölgesinde, 15 cesedin de Jalisco'nun Guadalajara kentinde bulunduğu belirtildi.

Cesetlerin kimliklerinin tespit edilmeye çalışıldığı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Meksika'da gizli mezarlar genellikle uyuşturucu çeteleri tarafından kurbanlarının cesetlerini saklamak için kullanılıyor.  

GÜVENLİK SORUNU ÖNLENEMİYOR

Meksika İçişleri Bakanlığından geçen yıl yapılan açıklamada, 2018'in ilk 6 ayında ülkede 15 bin 973 cinayet işlendiği, bu sayının bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16 arttığı ifade edilmişti. 

Meksika Kamu Güvenliği İçin Halk Konseyi ve Ceza Yargısı Kurumunun 2017 raporuna göre, dünyanın en tehlikeli 10 kentinden 5'i Meksika'da bulunuyor. 

MEKSİKO/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN