Back To Top
Mesrur Barzani'den uluslararası topluma DEAŞ çağrısı

Mesrur Barzani'den uluslararası topluma DEAŞ çağrısı

 - Son Güncelleme: 30.11.2019 Cumartesi 16:50
Mesrur Barzani\'den uluslararası topluma DEAŞ çağrısı
- A +

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Barzani, Süleymaniye'deki DEAŞ saldırısının ardından "Uluslararası toplum, DEAŞ ile mücadelede Irak ve IKBY'ye destek vermeli" çağrısında bulundu.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, Süleymaniye'nin Kulaco nahiyesinden dün gece DEAŞ ile girilen çatışmada 2 güvenlik görevlisinin ölümü ve 4 kişinin yaralanmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Barzani, dünkü saldırının DEAŞ'ın tamamen yenilgiye uğramadığının işareti olduğunu belirterek, "Uluslararası toplum, DEAŞ ile mücadelede Irak ve IKBY'ye destek vermeli ve terör örgütlerinin ortaya çıkma nedenleri ile faaliyetlerinin engellenmesi konusunda çalışması gerekir." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Dün geç saatlerde Süleymaniye'nin Kifri ilçesine bağlı Kulaco nahiyesinde terör örgütü DEAŞ’ın ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 güvenlik görevlisi ölmüş, 4 kişi de yaralanmıştı.

Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Musul başta olmak üzere Irak topraklarının üçte birini ele geçirmiş, Irak güçleri, Aralık 2017'de DEAŞ'ın elindeki toprakları büyük ölçüde geri almıştı.

ERBİL/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN