Back To Top
Mısır araya girdi, Gazze'de ateşkes sağlandı

Mısır araya girdi, Gazze'de ateşkes sağlandı

 - Son Güncelleme: 14.11.2019 Perşembe 08:27
Mısır araya girdi, Gazze\'de ateşkes sağlandı
- A +

32 Filistinlinin hayatını kaybettiği Gazze bombardımanın ardından İslami Cihad, Mısır'ın ara buluculuğunda İsrail ile ateşkese varıldığını duyurdu. Ateşkesin, İslami Cihad'ın daha önce öne sürdüğü şartlar doğrultusunda gerçekleştirildiği ifade edildi.

İslami Cihad Hareketi, Mısır'ın ara buluculuğunda İsrail ile ateşkese varıldığını açıkladı.

İslami Cihad sözcüsü Musab el-Bureym, yaptığı açıklamada, İsrail ile Mısır ara buluculuğunda Gazze'de ateşkesin sağlandığını ve bunun yerel saatle 05.00'te yürürlüğe girdiğini söyledi.

Bureym, ateşkesin, İslami Cihad'ın daha önce öne sürdüğü şartlar doğrultusunda gerçekleştiğini ifade etti.

NE OLMUŞTU?

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahhale, daha önce yaptığı açıklamada, ateşkes sağlanması için 'suikastların durdurulması, Gazze sınırında düzenlenen Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılanların hedef alınmaması ve 2018'in sonunda Mısır, Katar ve Birleşmiş Milletler (BM) ara buluculuğunda Gazze'deki ablukanın kaldırılması konusunda İsrail'le varılan uzlaşmanın uygulanması' şartlarını getirdiklerini söylemişti.

GAZZE/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN