Back To Top
Nepal'i fırtına vurdu: 2 ölü, 100 yaralı

Nepal'i fırtına vurdu: 2 ölü, 100 yaralı

 - Son Güncelleme: 07.06.2019 Cuma 12:32
Nepal\'i fırtına vurdu: 2 ölü, 100 yaralı
- A +

Nepal’in batı kesiminde Kançanpur bölgesinde çıkan fırtına, 2 kişinin ölümüne 100 kişinin yaralanmasına yol açtı.

Nepal’deki kuvvetli fırtına Kailali bölgesinde 77, Kançapur bölgesinde ise 23 kişinin yaralanmasına yol açtı.

Kailali Bölge Valisi Yagyara Bohara, yaptığı açıklamada, fırtınada 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Fırtınada, hayatını kaybedenlerin Lahanu Çavudri  ve Birbahadır Çavudri olduğu kaydedildi. Bölge Valisi Bohara, yaralılardan 4’ünün hayati tehlikesinin bulunduğunu, arama ve kurtarma çalışmalarının sona erdiğini söyledi.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

Fırtınada elektrik direklerinin yıkıldığı, ağaçların kökünden söküldüğü, ardından gelen yoğun bölgede sellere ve yolların kapanmasına yol açtı.

Nepal’in Kançanpur bölge Vali Yardımcısı Gokarna Prasad, fırtınada ise 23 kişinin yaralandığını, yaralanan 11 yaşındaki bir kızın da hayati tehlikesi olduğunu söyledi. Her iki bölgede de eğitime ara verildiği kaydedildi.

Bugün Nepal’in Başkenti Katmandu’da fırtınanın ardından ağır yağış görülürken, henüz can kaybı ve hasar konusunda bir açıklama gelmedi.

KATMANDU/İHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN