Back To Top
Nevada'ki asparas davetine yüzlerce kişi gitti: 51. Bölge'ye baskın düzenleyelim

Nevada'ki asparas davetine yüzlerce kişi gitti: 51. Bölge'ye baskın düzenleyelim

 - Son Güncelleme: 21.09.2019 Cumartesi 12:23
Nevada\'ki asparas davetine yüzlerce kişi gitti: 51. Bölge\'ye baskın düzenleyelim
- A +

Facebook'tan 'uzaylıları görme' iddiasıyla açılan daveti ciddiye alan yüzlerce Amerikalı, ABD'nin Nevada eyaletinde bulunan ve gizli askeri araştırmaların yapıldığı askeri üsse gitti. "51. Bölge'ye baskın düzenleyelim. Hepimizi tutuklayamazlar" çağrısıyla yapılan yapılan davet sonucu bölgeye yaklaşmaya çalışan 2 kişi gözaltına alındı. Diğer katılımcılar ise tel görgüye bile yaklaşamadan uzaklaştırıldı.

ABD'de Matty Roberts adlı bir Amerikalı tarafından üste 'uzaylı olduğu' iddiasıyla yapılan Facebook çağrısı, çoğu gençlerden oluşan yüzlerce Amerikalı tarafından ciddiye alındı. 

Çağrıdaki '51. Bölge'ye baskın düzenlemek' teklifine uyarak bölgeye gidenler, alınan yüksek güvenlik önlemleri sebebiyle tel örgülere bile yaklaşamadı.

19-09/21/basliksiz-1-1569042960.jpg

Polisin, tel örgülere yaklaşmaya çalışan 2 kişiyi gözaltına aldığı belirtildi. Üsse girmeye teşebbüs etmeyen diğer katılımcıların, ana kapıya uzak bir mesafede çadır kurup kamp yaptıkları ifade edildi.

Amerikalıların sosyal medyadan yapılan çağrıyı sorgulamadan bölgeye gitmesi, kamuoyunda alay konusu oldu.

19-09/21/basliksiz-1-1569042978.jpg

2 MİLYON AMERİKALI KAYIT YAPTIRMIŞTI

"51. Bölge'ye baskın düzenleyelim. Hepimizi tutuklayamazlar." çağrısıyla açılan Facebook sayfasının açıklama kısmında, "Hepimiz Nevada çölünde buluşalım ve koordineli bir şekilde üsse koşalım. Yeteri kadar hızlı olursak onların kurşunlarından kaçabiliriz. O uzaylıları göreceğiz." ifadeleri yer almıştı. 

Kaos oluşturacağı ve gereksiz yaralanmalara neden olabileceği gerekçesiyle Facebook  tarafından kapatılan söz konusu davete 2 milyon Amerikalı kayıt yaptırmıştı.

19-09/21/basliksiz-1-1569043013.jpg

ABD'nin Nevada eyaletinde bulunan 51. bölge, uzaylılar ve gelişmiş askeri silahlar konusunda gizli araştırmaların yapıldığı bir tesis olarak biliniyor. Girişin ve görüntü almanın yasak olduğu 51. bölge, geçen aylarda sosyal medya üzerinden başlatılan söz konusu çağrı ile gündeme gelmişti.

Dışarıdan bakıldığında bir üs gibi görünen bölgedeki asıl araştırma merkezlerinin yer altında olduğu ve oldukça büyük bir alana yayıldığı iddia ediliyor.

WASHINGTON/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN