Back To Top
Papa Franciscus Yeni Zelanda'daki katliamı böyle tanımladı: Anlamsız şiddet eylemleri

Papa Franciscus Yeni Zelanda'daki katliamı böyle tanımladı: Anlamsız şiddet eylemleri

 - Son Güncelleme: 16.03.2019 Cumartesi 19:25
Papa Franciscus Yeni Zelanda\'daki katliamı böyle tanımladı: Anlamsız şiddet eylemleri
- A +

ABD, Somali, Filipinler, Mısır ve Belçika gibi ülkelerdeki saldırıları terör eylemleri olarak niteleyin Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Yeni Zelanda'daki katliam için 'anlamsız şiddet eylemleri' ifadesini kullandı.

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırılarıyla ilgili "anlamsız şiddet eylemleri" ifadesini kullandı.

Papa Franciscus, 49 kişinin hayatını kaybettiği ve 40 kişinin yaralandığı terör saldırısında yaşamını yitirenler için taziye mesajı yayınladı.

Mesajda, Papa Franciscus'un Christchurch'teki iki camide yaşanan 'anlamsız şiddet eylemlerinin' neden olduğu yaralanma ve can kayıplarından dolayı büyük üzüntü duyduğu, tüm Yeni Zelanda halkı ve özellikle Müslüman toplumu ile dayanışma içinde olduğu ifade edildi.

Papa Franciscus'un daha önce ABD, Somali, Filipinler, Mısır ve Belçika gibi ülkelerde gerçekleştirilen ve sivillerin hayatlarını kaybettiği saldırılar için "terör saldırısı" ifadelerini kullanırken, Yeni Zelanda'daki camilere yönelik saldırılara "anlamsız şiddet eylemleri" demesi dikkati çekti.

SARAYBOSNA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN