Back To Top
Putin'den Esad'a: Trump'ı Şam'a davet edin

Putin'den Esad'a: Trump'ı Şam'a davet edin

 - Son Güncelleme: 13.01.2020 Pazartesi 13:59
Putin\'den Esad\'a: Trump\'ı Şam\'a davet edin
- A +

Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Suriye'ye yaptığı ziyaret sırasında Esad'a ABD Başkanı Trump’ı Şam'a konuk etme önerisinde bulunduğu öğrenildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye'nin başkenti Şam ziyaretiyle ilgili ortaya çıkan bir ayrıntıya göre Putin, Beşar Esad'a ABD Başkanı Trump'ı konuk etme önerisinde bulundu.

Rossiya-1 televizyonunda sunulan ‘Moskova.Kremlin.Putin' programında, Rusya ve Suriye liderlerinin Şam'da bulunan en eski Rum Ortodoks kiliselerinden biri olan Aziz Meryem Katedrali'ndeyken yaptıkları görüşmenin bir parçası yayınlandı.

Habere göre katedrali ziyaret eden liderler, Hristiyanlık’a Şam'ın kapısında geçtiği kabul edilen Tarsuslu Aziz Pavlus (St. Paul) hakkında konuştu.

"SİZ DAVET EDİN O GELİR"

Efsaneye göre Aziz Pavlus’u, Şam'a giderken gökyüzünden gelen parlak bir ışık kör etti, o anda karşısına çıkan Hz. İsa, yeniden görmeye başlaması için doğrudan piskoposun evine giden yolu takip etmesini söyledi.

20-01/13/1-1578891437.jpg

Görüşmenin bir anında Beşar Esad, “Eğer Trump bu yoldan gelirse, onun da her şeyi normalleşir” diye şaka yaptı.

Putin ise Suriye liderinin şakasına karşılık olarak, “Düzelir, düzelir. Siz davet edin, o gelir” diye konuştu.

Ardından Beşar Esad, ABD yönetimini kabul etmeye hazır olduğunu ifade etti, Putin ise bu sözleri Trump'a ileteceğine söz verdi.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN