Back To Top
Suriye'de rejim Halep'i kuşattı: Kastillo yolunu tamamen kontrol altına aldı - Son dakika haberleri

Suriye'de rejim Halep'i kuşattı: Kastillo yolunu tamamen kontrol altına aldı - Son dakika haberleri

 - Son Güncelleme: 09.07.2016 Cumartesi 23:44
Suriye\'de rejim Halep\'i kuşattı: Kastillo yolunu tamamen kontrol altına aldı - Son dakika haberleri
- A +

Suriye'de rejim güçleri stratejik öneme sahip Halep'in kuzeyindeki Kastillo yolunu tamamen kontrol altına aldı. Yol ulaşıma kapanırken, Halep'in muhaliflerin kontrolündeki kısmı ise kuşatıldı.

Suriye'de rejim güçleri Halep'in kuzeyindeki Kastillo yolunu tamemen kontrol altına aldı. Çatışmalar nedeniyle yol ulaşıma kapanırken, Halep'in muhaliflerin kontrolündeki kısmı ise kuşatıldı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, rejime bağlı güçler Halep'in kontrolü için stratejik öneme sahip Kastillo yolunu, 1,5 kilometre mesafedeki Mellah bölgesinden ateş altına aldı.

ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Halep'teki muhaliflerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunun çatışmalar nedeniyle kapanmasının ardından, şehir tamamen rejim kuşatması altına girerken, yolun hala muhaliflerde olduğu ve yoğun çatışmaların sürdüğü aktarıldı.

Suriye rejimi, Ramazan Bayramı başlangıcında 72 saatlik ateşkes ilan etmiş ancak kısa bir süre sonra ateşkesi ihlal ederek, saldırılarını yoğunlaştırmıştı.

SURİYE'NİN EN BÜYÜK 2. KENTİ

Rejimin güçlerinin yanı sıra Rus uçaklarının da sık sık saldırı düzenlediği Kastillo yolu Suriye'deki en tehlikeli çatışma bölgeleri arasında gösteriliyordu.

Savaştan önce Halep'te 5 milyon kişinin yaşadığı Suriye'nin en büyük ikinci kenti olan Halep rejim güçleri ve muhalifler arasında ikiye bölünmüş durumda. Kentin muhaliflerin kontrolündeki doğu kısmında 300 binden fazla insanın yaşadığı tahmin ediliyor.

HALEP/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN