Back To Top
Rus Dışişleri: Sivilleri vurmuyoruz

Rus Dışişleri: Sivilleri vurmuyoruz

 - Son Güncelleme: 12.02.2020 Çarşamba 14:42
Rus Dışişleri: Sivilleri vurmuyoruz
- A +

Rus Dışişleri'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İdlib’de, rejim ve Ruslar doğrudan sivil halkı hedef alıyor" sözlerine cevap geldi. Son aylarda yüzlerce silin katledildiği saldırılarla ilgili açıklamada "Rusya ve Suriye ordusu tüm atımları, yalnızca terörist oluşumlara yönelik olarak yapılıyor" iddiası dile getirildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Yeni Tehlike ve Tehditler Dairesi Direktörü Vladimir Tarabrin, Moskova ve Şam'ın Suriye'de sivilleri vurmadığını ifade etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada, "İdlib’de, rejim ve Ruslar ile yine rejimle birlikte hareket eden güçlerin çoğu saldırılarının, teröristleri değil, doğrudan sivil halkı hedef aldığı gerçeğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum" ifadesini kullandı.

'ATIMLAR SADECE TERÖRİST OLUŞUMLARA YAPILIYOR'

Sputnik'e verdiği demeçte Erdoğan'ın sözlerini değerlendiren Tarabrin, Moskova ve Şam'ın Suriye'de sivilleri hedef almadığını, tüm atımların yalnızca terörist oluşumlara yönelik olduğunu vurguladı.

Tarabrin, "Rusya'nın ve Suriye ordusunun sivil halka yönelik atımlar yapmadığını birçok kez kesin bir dille ifade ettik. Tüm atımlar, yalnızca terörist oluşumlara, ellerinde silahlarla meşru hükümete karşı savaşanlara yönelik olarak yapılıyor" dedi.

'SURİYELİLERİN EYLEMLERİ TAMAMEN MEŞRU'

Suriyelilerin terörle mücadeleyi kendi topraklarında yürüttüklerini ve siyasi çözüm istemeyen terör örgütlerine karşı güç kullanma konusunda tamamen yasal hakka sahip olduklarını belirten Tarabrin, bu bakımdan Suriyelilerin eylemlerinin tamamen meşru olduğunun altını çizdi.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN