Back To Top
Rusya halkın şikayetlerin sosyal medyadan öğrenecek

Rusya halkın şikayetlerin sosyal medyadan öğrenecek

 - Son Güncelleme: 07.08.2018 Salı 18:05
Rusya halkın şikayetlerin sosyal medyadan öğrenecek
- A +

Rusya, taşradaki resmi daireleri daha iyi izleyebilmek ve vatandaşların sorunlarını daha hızlı çözmek amacıyla yeni bir yazılımı devreye sokmaya hazırlanıyor.

KARAR/FRANKFURT 
 
Intsident Menedschment (olay yönetimi) adı verilen program Medialogija isimli Rus yazılım firması tarafında hazırlandı. Program 2019 yılından itibaren Rusya’da en çok kullanılan Vkontakte, Odnoklassniki, Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında halkın yaptığı şikayetleri tespit etmek amacıyla kullanılacak. 
 
Program, vatandaşların herhangi bir resmi daireyi şikayetlerinin yoğunlaşması durumunda merkezi idarenin, bu şikayetleri değerlendirip devreye girmesini amaçlıyor. Merkezi idare bu veriler ışığında ilgili resmi dairenin, yeterinci hızlı hareket edip etmediğini de tespit edip, sorunların hızla çözülmesine destek sağlıyor. 
 
Geniş bir coğrafi alana sahip olan Rusya’da taşra bölgelerinde yaşanan sorunların, merkezi idare tarafından tespit edilip çözülmesi ülkenin önemli idari sorunlarından birisi olarak görülüyor. Yeni yazılımla yerel idarelerin daha sıkı kontrol edilmesi hedefleniyor.
 
Yükleniyor...
 
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN