Rusya Savunma Bakanı Şoygu ilk kez işgal edilen Ukrayna'da

Rusya Savunma Bakanı Şoygu ilk kez işgal edilen Ukrayna'da

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, 24 Şubat'ta başlayan işgalin ardından ilk kez Ukrayna'da görüntülendi. Bölgedeki harekât karargâhını ziyaret eden Şoygu, generallerle birlikte haritaları inceleyip saldırılar hakkında bilgi aldı.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu Rus ordusunun Ukrayna’daki operasyonlarını yerinde incelemek üzere helikopterle askeri karargâha gitti.

Kurmayların ve komutanların hazır bulunduğu toplantıda Bakan Şoygu, Rus askerinin motivasyonu, askeri taktikler, genel operasyon bilgileri ve çatışmaların sürdüğü kentlerle ilgili bilgiler aldı.

1440602-002.jpg

YENİ YAŞAM KOŞULLARI SİNYALİ

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere y er verildi:

“Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna’da özel askeri harekata katılan birlikleri denetledi.

Rus Silahlı Kuvvetleri’nin ana harekat alanındaki mevcut eylem ve durum ile ilgili bilgiler aldı.

Şoygu, çatışmalar sırasında destek operasyonlarının yanı sıra geçici dağıtım noktalarında Rus askeri için gerekli yaşam koşulları oluşturulmasına özel önem verdi.”

ASKERİ HELİKOPTERLE KARARGÂHA İNDİ

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından servis edilen görüntülerde, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun askeri bir helikopterle karargâha indiği görülüyor.

Görüntülerde Bakan Şoygu’nun komutanlar ile Ukrayna’daki savaş haritası üzerinde çalıştığı görülürken, kameranın haritayı göstermemesi ve Şoygu ile komutanların seslerinin kesilmiş olması dikkat çekti.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN