Back To Top
Sarhoş adam Rus tankıyla Polonya kasabasını bastı

Sarhoş adam Rus tankıyla Polonya kasabasını bastı

 - Son Güncelleme: 20.06.2019 Perşembe 19:24
Sarhoş adam Rus tankıyla Polonya kasabasını bastı
- A +

Polonya'nın Pajeczno kasabasında sarhoş bir adam, II. Dünya Savaşı’ndan kalma Sovyet tankıyla tur attı. 40 tonluk tankı cadde kenarına park eden sarhoş adam tutuklandı.

Independent'ta yer alan habere göre Polonya'da sarhoş bir adam, Rus tankıyla kasabaya girince tutulandı. 40 tonluk aracı taşıyıcı bir kamyona yüklemekle sorumlu adam, işlem sırasında rampa kırılınca tankı Pajeczno sokaklarında sürmeye karar verdi.

Twoje Pajeczno gazetesinde yer alan habere göre, Polonya ordusuna ait T55 modeli tankın en az 60 yıllık olduğu belirtildi. Tankı sokakta gören kasaba sakinleri hemen polise haber verdi. Yetkililer olay yerine geldiğinde tankı bir caddenin kenarına park etmiş halde buldu. Tankın yanı başında duran sürücününse sarhoş olduğu ortaya çıktı. Sürücünün tankı sürme izninin bulunmadığı belirtildi. Görevlilerin tankı caddeden uzaklaştırmasının ardından sürücü gözaltına alındı.

SARHOŞ ADAMA 8 YIL HAPİS

Gazete, sarhoş otomobil kullanmanın cezasının 2 yıla kadar hapis olabileceğini, “bir felaket tehlikesini doğrudan karaya, suya ya da hava trafiğine getirmeninse” 8 yıla kadar cezalandırılabileceğini bildirdi.

Geçen yıl da Rusya’da sarhoş bir adam tank çalıp bir otomobili ezmişti. Olay, adamın tankı bir markete doğru sürüp moloz yığının üzerine tırmanarak bir şişe şarap çalmaya çalışırken yakalanmasıyla son bulmuştu. Olayda yaralanan olmazken, sarhoş sürücü tutuklanmıştı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN