Back To Top
Sina Yarımadası'nda çatışma: 5 asker öldü, 47 terörist etkisiz hale getirildi

Sina Yarımadası'nda çatışma: 5 asker öldü, 47 terörist etkisiz hale getirildi

Sina Yarımadası\'nda çatışma: 5 asker öldü, 47 terörist etkisiz hale getirildi
- A +

Sina Yarımadası'nda teröristlerle girilen çatışmada 5 asker hayatını kaybetti, 47 terörist etkisiz hale getirildi. Mısır ordusu, Eylül 2013'ten bu yana Sina'daki pek çok ilde güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri gerekçesiyle 'terörist ve tekfirci' olarak nitelediği unsurlara operasyon düzenliyor.

Mısır’ın kuzey doğusunda yer alan Sina Yarımadası’nda teröristlerle girilen çatışmada birisi subay 5 asker hayatını kaybetti.

Mısır Ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Sina Yarımadası’nda 'tekfirci' terörist bir gruba karşı düzenlenen operasyonda 47 teröristin etkisiz hale getirildiği, çatışma esnasında biri subay 5 askerin hayatını kaybettiği, 4 askerin de yaralandığı bildirildi.

SİNA'DA OPERASYON

Bölgede yapılan aramalarda mayın, el yapımı bomba, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği aktarıldı. Operasyonun ne zaman düzenlendiğiyle ilgili kamuoyuna bilgi verilmedi. 

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013'ten bu yana Sina'daki pekçok ilde güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri gerekçesiyle 'terörist ve tekfirci' olarak nitelediği unsurlara operasyon düzenliyor.

Sina'da, Kasım 2014'te terör örgütü DEAŞ'a biat ettiğini duyuran ve adını "Sina Vilayeti" olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis örgütü gibi birtakım silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor. 

KAHİRE/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN