Back To Top
Sisi'yi öven Trump'tan 'protesto' yorumu: Gösterilerden endişe duymuyorum

Sisi'yi öven Trump'tan 'protesto' yorumu: Gösterilerden endişe duymuyorum

 - Son Güncelleme: 24.09.2019 Salı 14:23
Sisi\'yi öven Trump\'tan \'protesto\' yorumu: Gösterilerden endişe duymuyorum
- A +

Mısır'ın darbeci lideri Sisi ile görüşmeden önce gazetecilerin sorularını cevaplayan Trump, bol bol Sisi'yi övdü ve Mısır'da 6 yıl sonra başlayan rejim karşıtı dalga hakkında yorum yaptı: Herkese karşı gösteriler oluyor, dünyadaki en iyi arkadaşınız Obama'ya karşı bile birçok gösteri oldu. Bu konuda endişeli değilim. Mısır'ın muhteşem bir lideri var ve saygı görüyor.

ABD Başkanı Donald Trump, BM 74. Genel Kurul görüşmeleri için New York'ta bulunan Sisi ile görüşmesi öncesi gazetecilerin karşısına çıktı. 

Sisi'nin kısa sürede iyi bir iş yaptığını ifade eden Trump, "Görevi devraldığında ülke karışıklık içindeydi, şimdi değil" ifadesini kullandı. 

"MISIR'IN MUHTEŞEM BİR LİDERİ VAR"

Mısır'da düzenlenen Sisi karşıtı gösterilerden endişe duyup duymadığına yönelik bir soruya ise Trump, "Herkese karşı gösteriler oluyor, dünyadaki en iyi arkadaşınız (ABD'nin eski Başkanı Barack Obama) Obama'ya karşı bile birçok gösteri oldu. Bu konuda endişeli değilim. Mısır'ın muhteşem bir lideri var ve saygı görüyor." yanıtını verdi. 

Mısır'ın başkenti Kahire'deki bazı meydanlarda, geçen hafta ilk defa Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi aleyhinde gösteri düzenlenmişti. Tahrir Meydanı da dahil bazı meydanlarda bir araya gelen Mısırlılar, Sisi karşıtı sloganlar atmıştı.

NEW YORK/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN