02.02.2020  11:08

Somali'de askeri üslere peş peşe saldırı: 8 ölü

Somali'de terör örgütü Eş-Şebab, Orta Şebelle bölgesine bağlı El Gelow, Kalimov ve Garsalo'daki askeri üslere peş peşe saldırı düzenledi. Saldırılarda 8 asker hayatını kaybetti, en az 10 militan da öldürüldü.

+
-

Somali'nin Orta Şebelle bölgesinde terör örgütü Eş-Şebab'ın askeri üslere düzenlediği saldırılarda 8 asker hayatını kaybetti.

Bölge askeri yetkilisi Hassan İbrahim, Eş-Şebab'ın Orta Şebelle bölgesine bağlı El Gelow, Kalimov ve Garsalo'daki askeri üslere saldırı düzenlediğini belirtti.

10 MİLİTAN ÖLDÜRÜLDÜ

İbrahim "Terör örgütü Eş-Şebab'ın sabah saatlerinde Kalimov'daki üssümüze düzenlediği saldırıda 8 asker yaşamını yitirdi, 13 asker yaralandı" dedi.

Çıkan çatışmada 10 terör örgütü üyesinin öldürüldüğünü aktaran İbrahim, örgütün diğer bölgelerde düzenlediği saldırılarda ölü sayısını henüz bilmediklerini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Ülkenin güneyindeki çok sayıda köy ve kasabayı işgali altında bulunduran Eş-Şebab, sık sık güvenlik görevlileri ve sivilleri hedef alan saldırılar düzenliyor. Eş-Şebab'ın son olarak dün başkent Mogadişu'da düzenlediği saldırıda 4 asker hayatını kaybetmişti.

MOGADİŞU/AA

 

DİĞER HABERLER
İBB'den metro girişlerine termal kamera
Prof. Dr. Şenel bakanlıkça Bilim Kurulu Üyeliğine getirildi
Yasağa uymadılar polise yakalandılar
Türkeş'in mezarını ziyaret etti
Ücretsiz dağıtılıyor
İstanbul için 'turuncu' alarm
Akşam saatlerine dikkat