Back To Top
Son dakika! Yunanistan'ın gözaltına aldığı iki Türk askeri iade edildi

Son dakika! Yunanistan'ın gözaltına aldığı iki Türk askeri iade edildi

 - Son Güncelleme: 09.09.2018 Pazar 23:09
Son dakika! Yunanistan\'ın gözaltına aldığı iki Türk askeri iade edildi
- A +

Türk Silahlı Kuvvetleri, sınırda göçmen geçişlerini engellemek amacıyla görev yapan iki Türk askerinin gözaltına alınmasıyla ilgili, "Yunan devriyeleri tarafından saat 11.00 sularında alıkonunan askerlerimiz, Yunan Makamları ile yapılan görüşme sonucunda saat 18.30 sularında iade edilmiştir" açıklamasını yaptı.

 

Konuyla ilgili TSK'dan bir açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye-Yunanistan hudut birliğimizde görevli iki askerimiz kaçak göçmenleri takip ve engelleme görevi icra ederken yanlışlıkla hududun karşı tarafına geçmeleri üzerine Yunan devriyeleri tarafından saat 11.00 sularında alıkonulmuştur. Meydana gelen bu olayda alıkonulan personelimiz Yunan Makamları ile yapılan görüşme sonucunda saat 18.30 sularında iade edilmiştir."

YUNANİSTAN KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Yunanistan sınırını geçtikleri gerekçesiyle alıkonulup ardından iade edilen 2 Türk askeri hakkında açıklama yaptı.

Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanlığından yapılan açıklamada Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Yunan mevkidaşı Panos Kammenos’un, konu üzerine telefonda görüştükleri aktarıldı. Türk askerlerinin ifadesine yer verilen açıklamada önce bir ast subayın yolunu kaybederek sınırı geçtiği, 3 saat sonra ise diğer bir subayın arkadaşını aramak üzere yunan topraklarına girdiği aktarıldı. Açıklamada “2 Türk askerinin teslim edilme işlemi saat 18.30’da tamamlandı” ibareleri yer aldı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN