Back To Top
Suriye'ye 2011 sonrası Batı'dan ilk yatırım

Suriye'ye 2011 sonrası Batı'dan ilk yatırım

 - Son Güncelleme: 16.09.2019 Pazartesi 14:51
Suriye\'ye 2011 sonrası Batı\'dan ilk yatırım
- A +

Suriye'de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana turizm sektöründe ülkeye ilk geri dönen batılı şirket Louvre Hotel Group oldu.

2015 yılında Starwood isimli ABD şirketi tarafından Jin Jiang isimli Çin şirketine satılan Fransa merkezli Fransız şirketi Louvre Hotel Group, yerel Nazha Yatırım Grubu (NIG) adına uluslararası otel işletmeciliği yapacak.

NIG Başkanı Mounzer Nazha, 19 milyon dolara iyileştirilen iki oteli Louvre'un Royal Tulip ve Golden Tulip markalarının işleteceğini açıkladı.

54 ülkede işlettiği 1500'den fazla otelin 67'si Ortadoğu'da bulunan Louvre'un bölgesel başkanı Amine Moukarzel, Avrupalı bir genel müdürden başlayarak aşağı doğru yapılanmada eleman alıp yetiştireceklerini söyledi.

YÜKSEK DOLULUK ORANI BEKLENİYOR

Louvre ekiplerinin teknik yardım vermek için Şam'ı ziyaret ettiklerini aktaran Moukarzel, işletecekleri iki otelin Şam'da 4-5 yıldızlı otel sayısının azlığından ötürü önem arz ettiğini ve yüksek doluluk oranı beklediklerini belirtti.

Şam'da pek çok diplomat ve yardım çalışanının görev yaptığını hatırlatarak uluslararası ziyaretçileri zor zamanlarda da konaklatmak gerektiğinden söz eden Moukarzel, "Biz siyaset yapmıyoruz" dedi.

Suriye'de Beşar Esad'ın başkanlığındaki hükümete Batı ülkeleri tarafından geniş çaplı yaptırım uygulanmasına karşın, turizm sektörü yaptırım kapsamında değil. Moukarzel, gelecekte turistlerin gelmesini beklediklerini kaydetti.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN