Back To Top
Tunus'ta Enerji Bakanı görevden alındı

Tunus'ta Enerji Bakanı görevden alındı

 - Son Güncelleme: 31.08.2018 Cuma 14:24
Tunus\'ta Enerji Bakanı görevden alındı
- A +

Tunus Başbakanı Yusuf Şahid, Enerji ve Madenler Bakanı Halid Kadur ve bakanlıktaki üst düzey isimleri görevden aldı.

Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Şahid'in Enerji Bakanı Halid Kadur, Madenlerden Sorumlu Devlet Sekreteri (Bakan Yardımcısı) Hişam el-Humeydi, Tunus Petrol Şirketi Genel Müdürü Munsif Metusi ve Enerji Bakanlığına bağlı akaryakıt müdürü ile hukuk genel müdürünü görevden aldığı belirtildi. 

Açıklamada "Enerji Bakanlığının görevlerini Sanayi, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Bakanlığının idare edeceği" kaydedildi. 

SORUŞTURMA TALİMATI VERİLDİ

Görevden alınmalara ilişkin detay verilmezken Kamu Çıkarı Denetleme Kurulu ve Kamu Maliyesi Denetleme Kurulunun bakanlıkta "kapsamlı bir soruşturma" yürütmek için görevlendirildiği aktarıldı. 

Yerel basında çıkan haberlerde Enerji Bakanı ve diğer üst düzey görevlilerin "bir Arap yatırımcının Tunus'taki enerji projesine ilişkin bakanlıktaki görevlilere rüşvet verdiği" iddiası nedeniyle görevden alındığı ileri sürüldü.

TUNUS/AA

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN