Back To Top
Türkmen Dağı'nın kapısı Esad'ın eline geçti

Türkmen Dağı'nın kapısı Esad'ın eline geçti

 - Son Güncelleme: 13.01.2016 Çarşamba 20:47
Türkmen Dağı\'nın kapısı Esad\'ın eline geçti
- A +

Esad güçlerinin, Lazkiye'nin stratejik salma kasabasını ele geçirdiği bildirildi. Salma'nın düşmesiyle Türkmen Dağı da rejim güçlerinin saldırılarına açık hale geldi.

Esad rejimi ve müttefikleri, Suriye'nin Lazkiye vilayetinde muhaliflerin elinde bulunan stratejik Salma kasabasını ele geçirdi.

AFP ve Suriye resmi ajansı SANA'da yer alan haberlere göre Suriye ordusu, Ulusal Direniş Güçleri ve Hizbullah savaşçıları, Rus uçaklarının yoğun hava desteğiyle başlattıkları taarruz sonucu Ahrar Şam ve Nusra Cephesi güçlerinin bulunduğu Salma kasabasını ele geçirdi. Rus uçaklarının, çatışmalar süresince 48 saatte 120'den fazla hava saldırısı düzenlediği kaydedildi.

16-01/13/cynoffyw8aa6ksk.jpg

Lazkiye'deki son kale

Salma'nın, bir süredir Esad güçleri ile Bayırbucak Türkmenleri ve muhalifler arasında çatışmalar yaşanan Türkmen Dağı ve Kürt Dağı bölgelerinin "kapısı" konumunda olduğu belirtiliyor. bu iki bölge de rejim güçlerinin eline geçtiği takdirde muhalifler Lazkiye'den tamamen çıkarılmış olacak. Salma, 2012'den beri muhaliflerin kontrolünde bulunuyordu.

16-01/13/cynoe7jwaaass0h.jpg

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN