Back To Top
Yaşlı olduğundan bir daha adam öldürmez diye serbest bırakıldı, ilk işi cinayet işlemek oldu

Yaşlı olduğundan bir daha adam öldürmez diye serbest bırakıldı, ilk işi cinayet işlemek oldu

 - Son Güncelleme: 21.07.2019 Pazar 09:55
Yaşlı olduğundan bir daha adam öldürmez diye serbest bırakıldı, ilk işi cinayet işlemek oldu
- A +

ABD'de yaşayan 77 yaşındaki Albert Flick, yaşlı olduğu için mahkemece "Bir daha adam öldürmez" gerekçesiyle serbest bırakıldı. Daha önce iki kez cinayet işleyen Flick, hapisten çıkar çıkmaz komşusunu öldürdü.

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD), 'yaşlılığından dolayı bir daha cinayet işleyemez' diye serbest bırakılan 77 yaşındaki Albert Flick bir kişiyi daha öldürdü.

Euronews'te yer alan haberde; Maine eyaletindeki Lewiston şehrinde 15 Temmuz 2018'deki cinayette Flick, 48 yaşındaki evsiz Kimberly Dobbie adlı kadını gündüz vakti 11 yaşındaki ikiz çocuklarının gözleri önünde 11 kez bıçakladı.

Görülen davada Maine jürisi Flick'i cinayetten suçlu buldu. Flick ile ilgili mahkeme kararı 9 Ağustos'taki duruşmada açıklanacak. Cinayet zanlısının en az 25 yıl hapis cezasına çarptırılması bekleniyor.

CİNAYET DOSYASI KABARIK

Amerikalı Flick'in hayat hikayesi ve davaları soru işaretleriyle dolu.

1979'da eşini bıçaklayarak öldürmekten 30 yıl hapis cezası aldı.

İyi halden dolayı 2000 yılında serbest bırakıldı. Ancak 7 yıl sonra kız arkadaşını çatalla öldürmeye kalkışında tekrar hapse girdi.

2010 yılında hapisten çıkınca bu sefer de başka bir kadına saldırmaktan suçlu bulundu. Ancak Maine Yüksek Mahkemesi Hakimi Robert E. Crowley, Flick'e serbest kaldığında 72 yaşında olacağından ve 'cinayet işleme kapasitesinin olmayacağından' dolayı ona 4 yıldan az hapis cezası verdi.

Ancak Flick cezaevinden çıktıktan sonra bir cinayet olayına daha karıştı.

Savcılar Flick'in 48 yaşındaki evsiz Kimberly Dobbie'nin sürekli etrafında gezdiğini ve onun kentten ayrılmaya karar vermesiyle cinayeti işlediğini kaydetti.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN