Back To Top
Yemen'in Aden kentindeki 15 askerin öldüğü saldırıyı IŞİD terör örgütü üstlendi

Yemen'in Aden kentindeki 15 askerin öldüğü saldırıyı IŞİD terör örgütü üstlendi

 - Son Güncelleme: 06.10.2015 Salı 21:17
Yemen\'in Aden kentindeki 15 askerin öldüğü saldırıyı IŞİD terör örgütü üstlendi
- A +

Yemen'in Aden kentinde uluslararası koalisyon güçlerine bağlı 15 askerin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırıların sorumluluğunu terör örgütü IŞİD'in üstlendiği bildirildi.

Terör örgütü IŞİD'e bağlı olarak bilinen Vilayeti Aden-Ebyen örgütünün sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yaptığı açıklamada, bugün Aden'de 4 intihar saldırısı düzenlendiği, Birleşik Arap Emirlikleri (BEA) ile Suudi Arabistan güçlerinin yer aldığı askeri mevzilerin hedef alındığı belirtildi.

Saldırı bomba yüklü araçla düzenlenmişti

Açıklamada, hükümetin Aden'de karargah olarak kullandığı bilinen el-Kasr oteli ile hükümet binasına bomba yüklü araçla, Suudi Arabistan ve BAE askeri karargahlarına bomba yüklü zırhlı araçlarla intihar saldırıları düzenlendiği kaydedildi.

17 Temmuz'da bu yan IŞİD'in üstlendiği ilk saldırı

Söz konusu olayın, Aden'in 17 Temmuz'da Husi militanlardan temizlenmesinden bu yana IŞİD tarafından üstlenilen ilk saldırı olduğu ifade ediliyor.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, mart ayında, ülkede yönetime bağlı birliklerle çatışan Husilerin ilerleyişini durdurmak için operasyon başlatmıştı. Husiler ile yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar, çeşitli kentlerde sürüyor.

ADEN/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN