Back To Top
Yeni Zelanda saldırısının en acı detayı: Merhaba kardeşim

Yeni Zelanda saldırısının en acı detayı: Merhaba kardeşim

 - Son Güncelleme: 16.03.2019 Cumartesi 12:23
Yeni Zelanda saldırısının en acı detayı: Merhaba kardeşim
- A +

Yeni Zelanda'da Müslümanlara yönelik kanlı saldırının detayları ortaya çıkıyor. Saldırganın karşı karşıya geldiği ilk Müslüman, "Merhaba kardeşim" diyerek kendisini karışılıyor, ardından vurularak öldürülüyor.

KARAR.COM HABER MERKEZİ

Yeni Zelanda’da ırkçı canavarlar, ibadet eden insanları gözlerini kırpmadan katletti. Vahşeti canlı yayınlayan caninin manifestosundaki Müslümanlara ve göçmenlere yönelik nefret dolu mesajlarda ‘haçlı’ motifleri dikkat çekti. Popülizmle beslenen karanlık zihinlere karşı tüm dünyanın aynı safta durmasının gerekliliği vahşi katliamla bir kez daha ortaya çıktı.

"MERHABA KARDEŞİM"

Saldırının ardından yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Saldırganlardan biri caminin girişinde Müslüman bir gençle karşı karşıya geliyor. Karşısında bir yabancı gören Müslüman, "Merhaba kardeşim" diyor. Irkçı saldırgan bu sözlerin ardından silahını çıkarıp ateşliyor ve ilk cinayetini işliyor.

Yükleniyor...

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN