Zelenskiy, Rus esaretinden kurtarılan Ukraynalı asker sayısını açıkladı

Zelenskiy, Rus esaretinden kurtarılan Ukraynalı asker sayısını açıkladı

Rusya'nın 24 Şubat'tan bu yana ülkesine saldırıları devam ederken Ukrayna lideri Zelenskiy, Rusya tarafından esir tutulan 95’i Azovtsal Fabrikası'ndaki askerler olmak üzere toplamda 144 Ukraynalı askerini kurtardıklarını bildirdi. Zelenskiy, “Her Ukraynalıyı eve getirmek için her şeyi yapacağız." mesajı verdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, video mesaj yoluyla yaptığı açıklamada, iyimser ve önemli bir haberi vermek istediğini dile getirerek, "144 Ukraynalı askeri Rus esaretinden kurtardık. Bunların arasında 59 ulusal muhafız, 30 deniz kuvvetleri, 28 ordu, 17 sınır muhafızı, 9 terörle mücadele askeri ile 1 polis var." diye konuştu.

'HER UKRAYNALIYI EVE GETİRMEK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ'

Kurtarılan Ukraynalı askerlerin en yaşlısının 65, en küçüğünün ise 19 yaşında olduğunu belirten Zelenskiy, “Özellikle 95 Azovstal savunucusu evlerine dönüyor. Her Ukraynalıyı eve getirmek için her şeyi yapacağız." dedi.

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Birimi, dün savaşın başladığı 24 Şubat'tan bu yana Rusya ile Ukrayna arasında en büyük takas işleminin yapıldığını ve sonucunda 95’i Azovtsal Fabrikası'ndaki askerler olmak üzere toplamda 144 Ukraynalı askeri geri aldıklarını duyurmuştu.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN