Back To Top
Düzce’de çeltik hasadı sürüyor

Düzce’de çeltik hasadı sürüyor

Düzce’de çeltik hasadı sürüyor
- A +

Düzce’de yaklaşık 2 bin 250 dekar alanda üretimi yapılan çeltikten, üreticilerin yaklaşık bin 600 ton civarında ürün almaları bekleniyor

Düzce merkez ilçe Konuralp Bölgesi ile Çilimli İlçesi Esenli Köyü’nde çeltik ekimi yapılıyor. Bu yılki hasat döneminde Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli teknik personel biçerdöver arazi kontrolleri yapılarak ekimden hasada emek verilen ürünlerde, hasatta dane kaybının en aza indirilmesi için biçerdöverler ve operatörler titizlikle kontrol ediliyor. Düzce’de yaklaşık 2 bin 250 dekar alanda üretimi yapılan çeltikten, üreticilerin yaklaşık bin 600 ton civarında ürün alacakları tahmin edilmekte.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çiftçilerin girdi maliyetlerini azaltmak amacıyla İl Özel İdaresi destekli çeltik tohum dağıtımı yapıldığı belirtilerek, Düzce’de yetişen çeltiğin kendine has tat ve kaliteye sahip olması nedeniyle “Konuralp Pirinci” markasıyla “Coğrafi İşaret” alındığı bildirildi.

DÜZCE/İHAX

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN